KROK o.s.

tentokrát v PLZNI!
6. 6. 2015
v TJ Lokomotiva Plzeň

Poprvé v Plzni organizoval K.R.O.K. o.s. za podpory Nadace ČEZ, Nadace 700 let města Plzně a Českomoravského stepařského svazu Mistrovství ČR ve stepu.

Plakát
Plakát (pdf)
Nadace ČEZ

Nadace 700 let města Plzně

Logo Czech Dance Organization

Mistrovství České republiky ve stepu bude poprvé v Plzni (pdf)
Na Mistrovství ČR ve stepu, které se poprvé konalo v Plzni, soutěžilo více než 500 tanečníků (pdf)

Články:

Na Mistrovství ČR ve stepu, které se poprvé konalo v Plzni, soutěžilo více než 500 tanečníků

Fotografie:

Fotografie z festivalu

Mistrovství České republiky ve stepu se pořádá již od roku 1989. Je nominační soutěží na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Soutěží se podle soutěžního řádu IDO.

K.R.O.K. byl, díky velmi dobré práci v oblasti prezentace stepu široké veřejnosti v rámci Festivalu stepu 2014, osloven Czech Dance Organization k uspořádání Mistrovství České republiky 2015 v tomto sportovním odvětví. Bereme to jako velkou výzvu k uspořádání kvalitní sportovní akce na území našeho města, k možnosti konfrontace mladých plzeňských stepařů s republikovou špičkou v tomto sportu, a především k další možnosti prezentace Plzně nejen jako kulturního města, ale také města sportovního.

MČR 2015 Plzeň proběhne pod záštitou Bc. Evy Herinkové - náměstkyně primátora města Plzně.

Do Sportovní haly města Plzně se v sobotu 6. června sjede 550 nejlepších stepařů z celé země, kteří zde budou v rámci soutěže vyhlášené CDO bojovat nejen o tituly mistrů České republiky, ale zároveň o nominace na mistrovství světa v tap dance, které proběhne závěrem roku v německé Riese. A půjde o opravdu velké boje stepařů, protože jen tři nejlepší v každé disciplíně v rámci MČR Tap dance 2015 budou mít šanci zúčastnit se tohoto světového šampionátu.

Z celkového počtu 550 soutěžících je 450 ve věku do 23 let.

Stepaři jsou rozděleni do věkových kategorií: CHILDREN (dětská věková kategorie): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 11 let věku. JUNIORS (juniorská věková kategorie): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 12 let a maximálně 15 let věku. ADULTS (hlavní věková kategorie): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 16 let věku. ADULTS II. (seniorská věková kategorie): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 31 let věku.

Soutěžní disciplíny se podle druhu dělí na Sóla (jednotlivci, muži a ženy zvlášť), Dua (2 tanečníci), Tria (3 tanečníci), Malé skupiny (4-7 tanečníků), Formace (8-24 tanečníků) a Produkce (počet tanečníků neomezen).

Výkony soutěžících hodnotí odborná porota v počtu sedmi nezávislých odborníků v čele s předsedou poroty, pod dohledem vedoucího soutěže.

CDO - Czech Dance Organization, je občanské sdružení dětí a mládeže registrované u Ministerstva vnitra ČR od 27. listopadu 2007. Od počátku činnosti má CDO jasnou koncepci, jak vytvořit nejlepší podmínky pro fungování organizace zabývající se oblastí tance v České republice. Podpisem smlouvy s mezinárodní taneční organizací IDO (www.ido-dance.com) předznamenalo nové sdružení úspěch rozvoje tance v České republice. Dokládají to čísla úspěchů členů CDO na mezinárodním poli.

Chceme se prezentovat nejen více jak pěti stům sportovcům z celé České republiky, ale také porotcům ze zahraničí.

Materiály ke stažení:

Metodický pokyn pro přihlašování (pdf)

Propozice MČR TAP DANCE (pdf)

Soutěžní a technická pravidla (pdf)

Metodický pokyn pro užívání upload serveru (pdf)